24.07.2022

"Çocuklarla Camide Bir Gün"

DİB "Çocuklarla Camide Bir Gün"Etkinliği

Diyanet İşleri Başkanlığının Projesi kapsamında İlçe Müftülüğü ve TDV Ürgüp Şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte yaz Kur’an kurslarına devam eden yaklaşık 150 öğrenci, Arpacızade Camii ve önündeki Parkta eğlenerek öğrenmenin hazzını yaşadılar.

Etkinlik, öğle namazında çocukların cami cemaatiyle birlikte saf tutarak kıldıkları namaz ile başladı. Park alanında Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Ürgüp İlçe Müftüsü sayın İsmail KARADAVUT’un selamlama konuşmaları ile devam etti. Park alanında hazırlanan yemek ikramı ve dua sonrası çocuklar, izcilik kamplarından oyunlar, sportif aktiviteler ve kadim oyunlar gibi çeşitli faaliyetlere katılım sağladılar.

Etkinliklerde çocuklarla bir araya gelen İlçe Müftüsü KARADAVUT: "Çocuklar, geleceğimizin en önemli unsurdur. Çocuklarımıza Rabbimizi ve Peygamberimizi tanıtmak, ibadet alışkanlığı kazandırmak, ahlaki değerleri aşılamak çocukların bizler üzerindeki haklarındandır. Bu şuurla Diyanet İşleri Başkanlığımızın tarafından "Çocuklarla Camide Bir Gün" projesi kapsamında bir araya geldik. Bu etkinliğe katkı sağlayan din görevlilerimize teşekkür ediyor, çocuklarını bizlere emanet eden anne-babalarını tebrik ediyorum." ifadelerini kaydettiler.

Program, dondurma ikramı ve hediye takdimi sonrası kılınan ikindi namazı ile son buldu.

Etkinliğimize katkı sağlayan Ürgüp Belediyesine ve Ürgüp Kızılay Şubesine çok teşekkür ediyoruz.