11.06.2024

80 HACI ADAYIMIZ DAHA KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI...

80 HACI ADAYIMIZ DAHA KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI...

2024 yılı hac organizasyonu kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı güvencesiyle ilimizden ek kontenjan hakkı elde eden hacı adayları için uğurlama programı yapıldı.

39 kişilik Ankara 34.kafile 4.grup ve 41 kişilik Ankara 38.kafile 2.grup hacısı olmak üzere toplam 80 Nevşehir hacısı için düzenlenen programa Rahman'ın misafirleri olan hacı adaylarımız ve yakınları katıldı.

Din görevlisi Mikail Pişkin'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Kâzım Güzel'in konuşmasıyla devam etti. Müftü Güzel konuşmasında hac ibadetinin, yürekleri Allah ve Rasulünün sevgisi ile yanıp tutuşan müminler için en büyük özlem olduğunu belirterek “Hac, en büyük vuslat ve en büyük heyecandır. Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde barındıran mübarek bir yolculuktur, kutlu bir ibadettir, büyük bir arınma mevsimidir, tövbe ve dua zamanıdır, rahmet ve mağfiret iklimidir.” dedi.
   
İl Müftüsü Kâzım Güzel'in duasının ardından hacı adaylarımız tekbir, tehlil ve salâvatlar eşliğinde Mekke-i Mükerreme'ye gitmek üzere gözyaşları içerisinde Ankara Esenboğa Havalimanı'na uğurlandı.

İl Müftü Yardımcıları Nurcan Solak ve Mahmut Taşyapan, Şube Müdürü Ömer Yılmaz ile müftülük personelinin de hazır bulunduğu programda duygusal anlar yaşandı.

Nevşehir İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Birimi olarak kıymetli hacı adaylarımızın yapacakları hac ibadetinin mebrur, dualarının makbul, günahlarının mağfur olmasını temenni ediyoruz.