31.05.2024

EK KONTENJAN İLE HACCA GİDECEK VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SEMİNER DÜZENLENDİ...

2024 yılı hac organizasyonu kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı güvencesiyle ilimizden ek kontenjan hakkı elde eden  hacı adaylarına yönelik “uygulamalı hac hazırlık seminerleri” düzenlendi.

21-22 Mayıs tarihlerinde Kurşunlu Camii'nde düzenlenen seminerlerde, 82 hacı adayı kutsal yolculuklarına hazırlanmak üzere hac ibadeti konusunda bilgilendirildi.

Din görevlisi Nuri Aksom'un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Kâzım Güzel'in açılış ve selamlama konuşması ile devam etti. Müftü Güzel, 2024 yılı hac organizasyonu ve başkanlığımızın hac çalışmaları hakkında genel bilgiler verdi ve kutsal topraklarda yapılma(ma)sı gereken hususlarda hacı adaylarımıza hatırlatmalarda bulundu.

İki gün süren seminerlerde İl Müftü Yardımcıları Nurcan Solak ve Mahmut Taşyapan, Şube Müdürü Ömer Yılmaz, Başvaiz Uğur Kuru ve Din Hizmetleri Uzmanı Adem Aydın sunumlarıyla katkı sağladılar.

Nevşehir İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Birimi olarak, 2024 yılı hac organizasyonunda yolculuğa çıkacak olan bu kıymetli vatandaşlarımızın seminerlere göstermiş oldukları rağbetten ötürü kendilerine teşekkür ederek yapacakları hac ibadetinin mebrur, dualarının makbul, günahlarının mağfur olmasını temenni ediyoruz.