18.01.2023

İl Müftüsü Kazım Güzel Kozaklı İlçe Müftülüğü Personel toplantısına katıldı..

12 Kasım 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan İl Müftüleri Kararnamesiyle Uşak İl Müftüsü iken Nevşehir İl Müftülüğü görevine atanması vesilesiyle, personel ve ilçeleri tanımaya yönelik ziyaretler kapsamında İl Müftüsü Kazım Güzel, Kozaklı İlçe Müftülüğünü ziyaret etti.

    Ziyaret programına İlçe müftülüğünü ziyaret ederek başlayan İl Müftüsü Güzel, Kozaklı İlçe Müftüsü Ali Çam’dan Müftülük çalışmaları ve Vakıf hizmetleri hakkında bilgi aldı. 

    Daha sonra Kozaklı İlçe Müftülüğü 2023 yılı Ocak ayı personel toplantısına katıldı. Kozaklı Merkez Hamamorta Caminde yapılan toplantı, Kozaklı İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Emek Mh. Cami İmam Hatibi İhsan Pürsal tarafından okunan Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı. Toplantıya program açılışında okunan Al-i İmran Suresinin 1-9. ayetlerinin muhtevasını aktararak başlayan İl Müftüsü Güzel, ’’ Sizler Allah'ın yeryüzünü idare etmek üzere gönderdiği o kitabın hakkını hakikatini yeryüzünde insanlıkla buluşturacak görevlilersiniz. Görevinizin, misyonunuzun,  vazifenizin, sorumluluğunuzun ve size verilen kıymetin farkında olmanız gerekir. Yeryüzünü Allah bu kitapla idare edeceğine göre o kitabı insanlarla buluşturmakla yükümlü, görevli ve sorumlu kimseler sizsiniz.’’ dedi. 
Konuşmasının devamında; ‘’ Toplumda ne kadar problem ne kadar sıkıntı varsa Allah'ın gönderdiği o kitap ve Hz. peygamberin o kitabın uygulaması olan sünnetinin hayata aktarılmamasından kaynaklanıyor. Toplumda en önemli görev ve sorumluluk sizlerindir.’’ dedi.

    İl Müftüsü Güzel konuşmasını şöyle sürdürdü; ’’ Değerli hocalarım Ümmet-i Muhammedin kurtuluşunun Camiden, mihraptan, kürsüden ve minberden geçtiğine inanıyorum. Yüce kitabımız Kur'an-ı kerimle tilavetiyle ibadet, mefhumu ile medeniyet inşa etmek için gönderilmiştir. Çünkü İslam hayat nizamıdır.” diyerek sözlerini bitirdi.
    Öğleden sonra ki oturumda ise Kur’an kursu öğreticileri ile bir araya gelen İl Müftüsü Kazım Güzel, ’’ Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin önemine değinerek, şöyle devam etti: “Sevgili Peygamberimiz, “Sizin en hayırlınız Kur’an'ı öğrenen ve öğretendir” buyurarak bizlere en güzel sorumluluğu ve en büyük hedefi göstermektedir. Bu hedef doğrultusunda toplumun tüm kesimiyle olan bağı sıkı tutarak çalışmalarımızı ona göre yürütmememiz gerekir.’’ dedi.     
    Düzenlenen toplantılara İl Müftüsü Kazım Güzel, Kozaklı İlçe Müftüsü Ali Çam ve Müftülük personeli ile Kozaklı İlçe Müftülüğüne bağlı İmam- Hatip, Müezzin - Kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.