T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Nevşehir Müftülüğü

13.10.2021

“Ahilik ve Helal Bilinci” Temalı Resim Yarışması Düzenlendi...

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Ahilik teşkilatının kurucusu, esnaf/sanatkâr zümresinin piri, İslâm âlimi, tabip ve mutasavvıf Ahi Evrân-ı Velî'nin anılması amacıyla ortaokul öğrencileri arasında resim yarışması düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığımızca temelde Kur'an'a ve Hz. Peygamber (s.a.s) 'in sünnetine dayalı prensipleriyle Anadolu'nun vatanlaşmasında, Osmanlı Devletinin kuruluşunda ve bir cihan devleti olmasında büyük rol oynayan Ahilik teşkilatının üstün ahlaki değerlerinin toplum nezdinde özümsenmesi; Ahilik teşkilatının kurucusu, esnaf/sanatkâr zümresinin piri, İslam âlimi, tabip ve mutasavvıf Ahi Evrân-ı Velî'nin anılması amacıyla Başkanlığımızca ortaokul öğrencileri arasında resim yarışması düzenlendi.

İl Müftü Yardımcısı Selami Kurt’un başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmeleri sonucunda; Ortaokul öğrencileri arası resim yarışmasında Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam-Hatip Ortaokulundan Hüseyin Dönmez birinci, Avanos Ahmet Ergün Ortaokulundan İlknur Güneren ikinci,  Avanos Ahmet Ergün Ortaokulundan Ela Nur Kocatepe üçüncü oldu.

Nevşehir İl Müftülüğü olarak yarışmalara katılan öğrencilerimize, yarışmalara göstermiş oldukları yoğun ilgi ve alakalarından dolayı öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyoruz.