T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Nevşehir Müftülüğü

15.03.2016

İbrahim IŞIKOVALI (29.07.1963–06.09.1977)

1911 yılında Bulgaristan'ın Şumnu Şehri’nde doğdu. Tahsilini aynı yerde tamamlayarak Türkiye'ye geldi ve Adana Osmaniye’de ilkokul öğretmenliği yaptı. Aynı yerde görev yaparken 21.07.1962 tarihinde Osmaniye ilçe müftülüğüne tayin edildi. 29.07.1963 tarihinde Nevşehir il müftülüğüne atandı.

Bu görevde iken 06.09.1977 tarihinde emekliye ayrıldı. 28.03.1991 tarihinde Osmaniye’de vefat etti.