T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Nevşehir Müftülüğü

15.03.2016

Ömer ŞAHİN (01.12.1961–22.04.1963)

1929 yılında Çorum İskilip Baraklı Köyü’nde doğdu. 8 yaşında hafızlığını ikmâl etti. İskilip Kibritçi Camii’nde fahri imam-hatiplik görevinde bulundu.

1954-1957 yılları arasında Tosya'da vekil imam-hatiplik görevinde bulunurken Ahmet Serdaroğlu'ndan ders aldı. 1959 yılında ilk defa Nevşehir müftülük müsevvitliğine, 01.12.1961 tarihinde Nevşehir il müftülüğüne atandı. 22.04.1963 tarihinde Kastamonu Tosya ilçesi müftülüğüne naklen tayin edildi. Tosya müftülüğü görevini sürdürürken 01.08.1969 tarihinde geçirdiği elim bir trafik kazası sonucunda vefat etti.