T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Nevşehir Müftülüğü

15.03.2016

Ali KILINÇ (03.10.1958-11.05.1961)

1880 senesinde Nevşehir’in Göre Köyü’nde doğdu. Medrese tahsili gördükten sonra uzun yıllar Konya Cihanbeyli’de imam-hatiplik görevinde bulundu. İstiklal Savaşı’na katılarak madalya aldı.

1939-1952 yılları arasında Tokat Artova müftülüğü yaptı. 06.09.1952 tarihinde Kayseri Yeşilhisar, 22.03.1954 tarihinde Nevşehir, 19.07.1955 tarihinde Nevşehir Kozaklı ve 03.10.1958 tarihinde tekrar Nevşehir müftülüğüne atandı. 11.05.1961 tarihinde emekliye ayrıldı ve 22.01.1963 tarihinde vefat etti.